Ove nedelje u Nišu

26 Jul 17


ОVE NEDELJE U NIŠU (07-13.08.2017.):

MUZEJI 


- Arheološko nalazište Medijana (Bulevar Svetog Cara Konstantina) utorak-petak 10.00-16.00, subota-nedelja 10.00-15.00, ponedeljkom zatvoreno
- Arheološka sala (Nikole Pašića 59), utorak-petak 12.00-20.00, subota-nedelja 10.00-15.00, ponedeljkom zatvoreno
- Ćele kula ( Bul. dr Zorana Đinđića bb ),ponedeljkom 10.00-15.00 utorak-petak 09.00-19.00, subota-nedelja 09.00-17.00
- Koncentracioni logor iz II sv. rata (Bul. 12. februar bb) , utorak-petak 09.00-16.00, subota-nedelja 10.00-15.00, ponedeljkom zatvoreno.

 

 

BIOSKOP
- Bioskop „Vilin grad“ (Obrenovićeva 19) - http://www.vilingrad.rs/na-repertoaru-danas 
- Bioskop „Kupina“ (Balkanska 2) -http://www.kupinafilm.rs/wordpress/#repertoar 
- Bioskop ,,Cineplexx“ (Bulevar Medijana 21, STOP SHOP ritejl park) - http://www.cineplexx.rs/filmovi/repertoar

 

KONCERTI / FESTIVALI

-"Naissus Wine & Fine Fair 2017"- sajam vina i gastonomije, Letnja pozornica u Tvrđavi, 11-12.avgust 2017.

 

-NIŠVILLE DZEZ FESTIVAL 10-13. avgust 2017.

 

Muzički program:

Earth/Sky stage:

Četvrtak 10. avgust
-Nišville Tango Big Band & Bisera Veletanlić
-Vasil Hadžimanov Band &Bisera Veletanlić
-Patti Austin
-Tony Momrelle band
-Tsaba Tot Bagi Balkan Union ft. Mike Stern
-Rock Symphony

Petak 11. avgust
-Maks Kočetov Band
-Kamelia Todorova & Bulgarian All Stars Band
-Al Foster Quintet
-Nick West
-Alpha Blondy
-Del Arno Band

Subota 12. avgust
-Frederik Köster / Die Verwandlung
-Big Band Gverillaz
-Tom Harrel Trip
-Visions of a Nomad
-Festern
-Darko Rundek & Apocalypso Now

Nedelja 13. avgust
-E-play
-Silent Blast
-Tbilisi Big Band
-Rambo Amadeus
-Candy Dulfer Band & Guests
-Very Naiss ft. Ivan Kurtić

 

Nišville Midnight Jazzdance:

 

Četvrtak 10. avgust

00:00-01:30 DJ Ceka + Tony Momrelle

01:30-03:30 Maestro

03:30-05:00 Master Flow

 

Petak 11.avgust

00:00-01:30 Funky Junkie

01:30-03:30 Rainer Truby

03:30-05:00 DJ Amir – BBE/180 Proof/NYC

 

Subota 12.avgust

00:00-01:30 Peppe

01:30-03:30 Ashley Beedle

03:30-05:00 Angel Funkusion

Nedelja 13.avgust

00:00-01:30 Chvare

01:30-03:30 The Jazz Pit

03:30-05:00 Dj Loptica

 

River stage:

Utorak 08. avgust

21:00-21:50 Jazzotheria Band (SRB)

22:00-23:10 Esma’s Band Next Generation

23:30-00:10 Pasivni Posmatrči Prirode

 

Sreda 09. avgust

20:30-21:30 Lily of the West

21:40-22:40 Muhi Tahir and Friends

22:50-00:00 Marko Luis

 

Prateći program:

Nišville Jazz Theater

NEDELJA 06.08.
19h: Ulični Teatar PARAD-Y and Moonlight Factory, SRB,Režija: Kristijan Al Droubi
Lokacija : od Tvrdjave do Oficirskog doma

20h: ŽENE DADE –jedna moguća izložba, DAH Teatar, SRB, Režija i koncept: Dijana Milošević
Lokacija : Oficirski dom

20:50h VATRA Teatar– USB, Nis SRB
Lokacija : plato ispred Oficirskog doma

21h: GERNIKA ,Teatar En Vol, Sasari, Sardinija, ITALY, Režija: Maria Paola Cordella
Lokacija : Amfiteatar na Keju

PONEDELJAK 07.08.

20h i 21h: KNJIGA LUTANJA ,Malo pozorište Duško Radović, SRB, Autor i koreograf:Dalija Aćin Telander
Lokacija : Tvrđavski most

20h: ISKUŠENJE SVEŽEG SLADOSTRAŠĆA ,Kafe Antarsia ansambl, USA, Autor i režija: Ruth Margraf
Lokacija : Oficirski dom

21h: TRIPTIH NUŠIĆ, Transition Dance Company SRB/ POLAND, Koreografi: Isidora Stanisić, Maciej Kuźmiński
Lokacija : Amfiteatar na Keju

UTORAK 08.08.
20h: U-IZMEĐU, Trupa ADA, Savremeni ples, BUGARSKA, Koreografi:: Angelina Gavrilova, Philip Milanov
Lokacija : Amfiteatar na Keju

21h: NEMA DOKTORA ZA MRTVE , Grenland Friteatar, Posgrum, NORWAY, Režija: Tor Arne Ursin
Lokacija : Oficirski dom

SREDA 09.08.
18h: MASKARADA , Dečje pozorište –Subotica i lutkarsko pozorište “KEVER BELA”, Segedin; SRB/HUNGARY , Reditelj: Rumi Laszlo
Lokacija : Most kod Tvrđave

20h: EDIT PJAF , Trupa TRI GROŠA, SRB, Reditelj: Ana Popović
Lokacija : Amfiteatar na Keju

21h: UPAKOVANE / BOXED, CIRKUSFERA, SRB, Koreograf: Sanja Cvrkotić, Režija: Ana Popović
Lokacija : Amfiteatar na Keju

ČETVRTAK 10. 08.
18h: Priča o vodi , Pozoriste lutaka, Niš, Reditelj: Bjanka Benkovska
Lokacija : Jazz for Kids Stage, Tvrdjava (plato iznad Letnje pozornice)

PETAK 11.08.
18h: ALISA U ZEMLJI ZMAJA , DAH Teatar, SRB, Reditelj: Maja Mitić
Lokacija : Jazz for Kids Stage, Tvrdjava (plato iznad Letnje pozornice)

SUBOTA 12. 08.
18h: Luckasti klovnovi , Pozoriste lutaka, Niš, Reditelj: Lilijana Arsenov Ivanović
Lokacija : Jazz for Kids Stage, Tvrdjava (plato iznad Letnje pozornice)

NEDELJA 13.08.
18h: CIRKUS ,Lutka Scena Pepino, SRB,Reditelj: Nebojša Jovanović
Lokacija : Jazz for Kids Stage, Tvrdjava (plato iznad Letnje pozornice)

MAIN MOVIE BIOSKOP (plato meteorološke stanice)

Ponedeljak, 7.8.

21:00h "DJANGO"

23:00h "THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK-THE TOURING WEEK"

Utorak, 8.8.

21:00h "MILES AHEAD"

23:00h "SOUL BOYS OF THE WESTERN WORLD"

Sreda, 9.8.

21:00h "JANIS: LITTLE GIRL BLUE"

23:00h "GIMME DANGER"

Četvrtak, 10.8.

21:00h "EAT THAT QUESTION: FRANK ZAPPA IN HIS OWN WORDS"

23:00h "JOTA DE SAURA"

Petak, 11.8.

21:00h "CHARLATAN MAGNIFIQUE"

23:00h "ARGENTINA

Subota, 12.8.

21:00h "20 000 DAYS ON EARTH"

23:00h "LA LA LAND"

 

KAFANE
- Kafana „Biser“ (Koste Stamenkovića 1), sreda, četvrtak , petak, subota, live music.
- Vinski podrum „Malča“ (selo Malča), svake subote akustična muzika.
- Kafana ,,Galija’’ ( Nikole Pašića 35.), svake subote akustična muzika.
- Kafana „Stara Srbija“ (Trg Republike 12.), svake večeri akustična muzika.
- Kafana „Meze“ (Koste Stamenkovića 3.), akustična muzika, petak, subota.


Koja manifestacija po vama privlači najviše turista u naš grad?

  • Nisville
  • Nisomnia
  • Filmski susreti
  • Dani bureka


Galerija


Saborna crkva